آتاری دستی

  • ۱۱ آذر ۱۴۰۱

بر خلاف پلی استیشن و نینتندو, ایکس باکس با فروش یک کنسول جدید همچنان ضرر می کند

بر خلاف پلی استیشن و نینتندو, ایکس باکس با فروش یک کنسول جدید همچنان ضرر می کند

سال ها پس از شروع نسل جدید کنسول، Microsoft همچنان کنسول های Xbox Series X/S را با ضرر 200 دلاری می فروشد.

Phil Spencer رئیس Xbox، در مصاحبه اخیر با وال استریت ژورنال برنامه بلندمدت Microsoft برای فروش Xbox را تکرار کرد. او گفت: کنسول ها به یک مدل تجاری بسیار متفاوت از تلفن ها تبدیل شدند. کنسول‌ ها در واقع با ضرر در بازار فروخته می‌ شوند، بنابراین وقتی کسی می‌ رود و یک Xbox را در خرده‌ فروشی محلی خود می‌ خرد، ما بین 100 تا 200 دلار ضرر می کنیم، با این انتظار که به مرور زمان آن سرمایه‌ گذاری را از طریق فروش لوازم جانبی و ویترین فروشگاه Xbox جبران کنیم.

کنسول ها در طول تاریخ کمتر از هزینه واقعی تولید و توزیع فروخته می شدند. به عنوان مثال، سونی PS4 را با ضرر فروخت و طی اظهاراتی در بحبوحه دعوای اپیک علیه اپل، Microsoft اعتراف کرد که هرگز از فروش هیچ کنسول Xbox سودی نبرده است.
Nitendo از همان ابتدا اعلام کرد که کنسول های Nitendo را با ضرر نمی‌ فروشد و همانطور که بلومبرگ گزارش می‌ دهد، از آگوست 2021 سونی تأیید کرد که قیمت پایه 499 دلاری PS5 به خودی خود سودآور است و تنها نسخه دیجیتال 399 دلاری PS5 با ضرر فروخته می شود و به نوعی به سرمایه گذاری بازگردانده شده ای که Phil Spencer اشاره کرد متکی است. به عنوان مثال، کنترلر های گران قیمت PS5 DualSense Edge و Xbox Elite Series 2 به عنوان ابزار های جانبی سودآور برای این کمپانی ها در نظر گرفته شده اند.

دقیقاً مشخص نیست که Microsoft از فروش هر کنسول Xbox Series X/S به تفکیک منطقه چقدر پول از دست می دهد و همچنین نمی دانیم که این ارقام بین این دو مدل چگونه مقایسه می شوند، اما جالب است که ببینیم این شرکت همچنان برای پایین نگه داشتن قیمت ها با ضرر های قابل توجهی مواجه می شود.
در آگوست 2022، قیمت PS5 در چندین بازار افزایش یافت اما نه در آمریکا. همین هفته گذشته، Phil Spencer به احتمال افزایش قیمت مشابه برای Xbox Series X/S و Game Pass اشاره کرد و تاکید کرد که این شرکت نمی تواند برای همیشه از نوعی افزایش قیمت جلوگیری کند. با این حال، Phil Spencer اظهار داشت که هرگونه جهش احتمالی قیمت پس از فصل تعطیلات رخ خواهد داد.

→ خواندن مطلب قبلی

Phil Spencer بسیار مطمئن است خرید Activision Blizzard توسط Microsoft نهایی خواهد شد

خواندن مطلب بعدی ←

PSVR 2 اوایل سال آینده با قیمتی بیشتر از PS5 عرضه خواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ataridasticom

پست های بیشتر صفحه آتاری دستی در اینستاگرام
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.