آتاری دستی

  • ۱۴ تیر ۱۴۰۱

خرید Activision Blizzard توسط Xbox بیش از 20 میلیارد دلار به Sony ضرر زد

خرید Activision Blizzard توسط Xbox بیش از 20 میلیارد دلار به Sony ضرر زد

دیروز وقتی اعلام شد مایکروسافت در حال خرید Activision Blizzard است, به صورت جدی دنیای بازی‌ های ویدیویی را تکان داد و با معامله ای بسیار بزرگ به ارزش 68.7 میلیارد دلار یکی از بزرگترین معامله های تاریخ صنعت بازی های ویدیویی را رقم زد.
این خرید بزرگ همچنین معامله خرید Bethesda را کاملاً تحت الشعاع خود قرار داد, زیرا ما در گذشته شاهد خرید Bethesda توسط مایکروسافت با قیمت 7.5 میلیارد دلار بوده ایم, اما معامله اخیر نشان داد که مایکروسافت و ایکس باکس بدون هیچ محدودیتی به دنبال به دست گرفتن دنیای بازی های ویدیویی هستند و برای انجام اینکار در حال محدود کردن و کنار زدن رقیب سنتی خود یعنی پلی استیشن هستند.

بلومبرگ اعلام کرد که ارزش بازار سونی در روز چهارشنبه پس از انتشار اخبار خرید غول آسای مایکروسافت در توکیو 13 درصد کاهش یافت.
این بزرگترین افت ارزشی است که سونی در یک روز از سال 2008 تجربه کرده است, این 13 درصد معادل 20 میلیارد دلار ارزش از دست رفته سونی است که کمتر از 24 ساعت پس از خبر اعلام خرید اتفاق افتاده است.
این موضوع که Activision Blizzard به زیر مجموعه ایکس‌ باکس تبدیل می شود تهدیدی بزرگ برای پلی‌ استیشن است و این را می توان از افت ناگهانی و بزرگ ارزش بازار سونی فهمید.


ایکس باکس خیلی زود برنامه های خود را برای آوردن تعدادی از عناوین Activision Blizzard به Game Pass اعلام کرده است, همچنین به احتمال زیاد برخی از IP های عظیم این استودیو تازه خریداری شده در آینده به انحصاری Xbox تبدیل می شوند مانند Call Of Duty و Overwatch که احتمال دارد در انحصار ایکس‌ باکس قرار بگیرند و در صورت چنین اتفاقی فشار بسیار زیادی روی پلی‌ استیشن خواهد بود.

در ماه های گذشته اعلام شده بود که Playstation به دنبال ایجاد یک سرویس با نام Playstation Game Pass برای رقابت با Xbox Game Pass است, که حتی فیل اسپنسر رئیس Xbox نیز درباره رخ دادن چنین اتفاقی گفت ایجاد سرویس Playstation Game Pass توسط Playstation کاملاً اجتناب ناپذیر است.
حال باید دید که تا زمان راه اندازی سرویس Playstation Game Pass آیا کمپانی یا استودیو بازیسازی باقی خواهد ماند که توسط مایکروسافت و ایکس باکس خریداری نشده باشد تا بتوانند از بازی های آنها در سرویس اشتراکی خود استفاده کنند یا خیر.

→ خواندن مطلب قبلی

Harry Potter Hogwarts Legacy هنوز هم قرار است اواخر سال 2022 منتشر شود

خواندن مطلب بعدی ←

از کاور رسمی و تاریخ انتشار دقیق WWE 2K22 رونمایی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ataridasticom

پست های بیشتر صفحه آتاری دستی در اینستاگرام
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.