آتاری دستی

  • ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

فروش GTA 5 پس از 9 سال شروع به کاهش کرد

فروش GTA 5 پس از 9 سال شروع به کاهش کرد

GTA 5 بدترین آمار سه ماهه فروش خود را بلاخره پس از 9 سال داشت و فروش این بازی شروع به کاهش کرد.

همانطور که در فراخوان درآمد های مالی سه ماهه کمپانی Take-Two (مالک استودیو های Rockstar) مشخص شد، GTA 5 در این سه ماهه (از جولای تا سپتامبر) تنها حدود یک میلیون واحد فروخت. البته، یک میلیون هنوز عدد قابل توجهی است به خصوص برای این بازی که 9 سال پیش منتشر شد اما در مقایسه با سه ماهه قبلی، به نظر می رسد که فروش GTA 5 در نهایت شروع به کند شدن کرده است.

Take-Two همچنین مشخص کرده است که از زمان انتشار GTA 5 در سال 2013 این بازی 170 میلیون واحد در سراسر جهان فروش داشته است که با احتساب این میزان, کل فرنچایز GTA اکنون 385 میلیون واحد فروش داشته است. همچنین فرنچایز Red Dead Redemption نیز آماری خوب دارد زیرا این فرنچایز بیش از 70 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است، در حالی که بیش از 46 میلیون واحد فروخته شده به تنهایی سهم Red Dead Redemption 2 بوده است.

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود فروش شروع به کند شدن یا توقف کند که یکی از آنها می تواند به معرفی GTA 6 در اوایل امسال مربوط شود. این احتمال وجود دارد که کسانی که هنوز وارد Los Santos نشده اند، اکنون به جای انتخاب GTA 5, منتظر نسخه جدید تر Grand Theft Auto باشند و احتمالاً اوایل سال 2023 می توانیم شاهد رونمایی از GTA 6 باشیم, زیرا مدیر عامل Take-Two در رابطه با تأخیر احتمالی در انتشار GTA 6 به دلیل لو رفتن برخی از اطلاعات این بازی گفت: با وجود اینکه اطلاعاتی از بازی GTA 6 به بیرون درز کرده است که باعث ناامیدی ما و تیم توسعه دهنده شده است اما این اتفاق هیچ تأثیری بر روند توسعه این بازی نخواهد گذاشت.

→ خواندن مطلب قبلی

ظاهراً Diablo 4 برای انتشار در آوریل 2023 برنامه ریزی شده است

خواندن مطلب بعدی ←

فصل 8 Sea of Thieves تا کمتر از 10 روز دیگر راه اندازی خواهد شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ataridasticom

پست های بیشتر صفحه آتاری دستی در اینستاگرام
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.