آتاری دستی

  • ۱۲ تیر ۱۴۰۱

Epic برنده بزرگ جنگ علیه Apple

Epic برنده بزرگ جنگ علیه Apple

حکم دادگاه شکایت طولانی مدت Epic در مقابل Apple صادر شده است که بر اساس این حکم, Apple نمی تواند از توسعه دهندگان بخواهد از روش های پرداخت App Store استفاده کنند و توسعه دهندگان می توانند روش های پرداخت مستقیم را در برنامه یا بازی های خود قرار دهند.
این حکم به طور برجسته به نفع Epic است اما از جهاتی دیگر App Store را نیز رقابتی تر می کند.

به طور واضح دادگاه اساساً تصمیم گرفته است که توسعه دهندگان برنامه و بازی می توانند از روش های پرداخت شخص ثالث (مستقیم) برای برنامه ها و بازی های حاضر در App Store استفاده کنند که این موضوع به آنها اجازه می دهد حدود 30 درصد هزینه ای که Apple برای هر تراکنش دریافت می کند از بین برود.
Tim Sweeney مدیرعامل Epic در توییتی تأیید کرد که Fortnite زمانی که Epic بتواند پرداخت درون برنامه ای را در رقابت عادلانه با پرداخت درون برنامه ای اپل ارائه دهد (که با این کار انتخاب را به خریداران بسپارد) به iOS App Store برمی گردد.

نزدیک به یکسال جنگ, دقیقاً از چنین مسأله ای شروع شد زیرا Epic بازی Fortnite را با یک گزینه خرید مستقیم که محدودیت های Apple را دور زده بود، بروز کرد و با انجام این کار قیمت محصولات درون بازی را ارزان تر کرد که باعث می شد بازیکنان دیگر از طریق App store خرید های Fortnite را انجام ندهند زیرا میتوانستند آن محصولات را با قیمت ارزان تر, درون بازی به  صورت مستقیم خریداری کنند.
بر همین اساس, Apple که به دنبال %30 حق تراکنش خود بود چندین بار Epic را تحدید کرد که اگر پرداخت مستقیم درون بازی برداشته نشود Fortnite را از App Store حذف می کنند, اما این تحدیدات به جایی نرسید و Fortnite از این فروشگاه حذف شد که پس از مدتی Epic به طور رسمی از Apple شکایت کرد و همچنین یک رویداد علیه Apple نیز در Fortnite آغاز کرد و جنگ دادگاهی شروع شد.

→ خواندن مطلب قبلی

اطلاعات کامل از تغییر کارگردان تا تاریخ انتشار God of War: Ragnarok

خواندن مطلب بعدی ←

دانلود بازی Plants vs Zombies 3 v1.0.15

یک مورد نظر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ataridasticom

پست های بیشتر صفحه آتاری دستی در اینستاگرام
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.