آتاری دستی

  • ۰۸ تیر ۱۴۰۱

PlayStation استودیو Housemarque و Bluepoint را خریداری کرد

PlayStation استودیو Housemarque و Bluepoint را خریداری کرد

بروزرسانی

سونی امروز به صورت رسمی اعلام کرد که استودیو Bluepoint را خریداری کرده است.
اعلام این خبر در حالیست که 3 ماه پیش بعد از خریداری شدن استودیو Housemarque گفته شده بود که سونی استودیو Bluepoint را نیز خریداری کرده است اما کمی عجیب به نظر می رسد که چرا بعد از 3 ماه این خبر اعلام شده است.

داستان اصلی

پلی استیشن از خرید Housemarque توسعه دهنده Returnal خبر داده است.

Herman Hulst رئیس PlayStation Studios امروز اعلام کرد: Housemarque رسما سیزدهمین استودیوی Playstation Studios خواهد بود و به مجموعه استودیو های این کمپانی پیوسته است.
Ilari Kuittinen بنیانگذار و مدیر عامل Housemarque گفت: این به استودیو ما آینده ای روشن و فرصتی پایدار برای ادامه ارائه رویکردهای گیم پلی محوری می دهد.
کویتینن افزود: با حمایت Playstation Studios ما واقعاً می توانیم به جایگاه خود در صنعت برسیم و آنچه را Housemarque می تواند ایجاد کند بدون محدودیت نشان دهیم.
در سالهای آینده ما امیدواریم که خاطرات ماندگارتر و عناوین هیجان انگیزتری را برای ربع قرن بعدی و بعد از آن به یادگار بگذاریم.

تاکنون هیچ چیزی از شرایط خرید و هزینه معامله توسط Sony یا Housemarque به دلیل تعهدات قراردادی فاش نشده است, اما در یک بیانیه مطبوعاتی جداگانه تأیید شده است که مدیریت روزمره استودیو همچنان با همکاری تیم داخلی Housemarque و تیم توسعه خارجی Playstation Studios اداره می شود.

این توسعه دهنده فنلاندی سابقه طولانی در انتشار بازی برای پلی استیشن دارد و بازی های انحصاری مانند Returnal ، Nex Machina ، Super Stardust HD و Dead Nation را توسعه داده است و دقیقاً نکته اصلی اینجاست که سونی و پلی استیشن استودیویی را خریداری کرده اند در گذشته تقریباً %90 بازی های خود را به صورت انحصاری فقط برای کنسول های Playstation منتشر کرده است حتی گفته شده که Playstation ظاهراً استودیو bluepoint توسعه دهنده Demons Souls را خریداری کرده است که با نگاهی به سابقه این استودیو متوجه این موضوع خواهید شد که این استودیو نیز تقریباً تمامی بازی های خود را فقط برای کنسول های Playstation منتشر کرده است.

خریداری شدن این 2 استودیو توسط Playstation اتفاق خوبی برای این کمپانی خواهد بود اما به نظر می رسد این کار تنها به این دلیل است که کمی صدای هواداران معترض به عملکرد Playstation نسبت به Xbox کم شود و به نوعی هواس طرفداران این کنسول را پرت کنند.
خرید 2 استودیویی که در گذشته تقریباً تمامی بازی های خود را برای Playstation منتشر کرده اند به نظر بسیاری غیر ضروری است زیرا این 2 استودیو در گذشته نیز به نوعی به عنوان زیر مجموعه Playstation محصوب می شدند. (به دلیل انتشار تمام بازی های این 2 استودیو فقط برای کنسول های Playstation)

→ خواندن مطلب قبلی

از سیستم مورد نیاز Battlefield 2042 رونمایی شد

خواندن مطلب بعدی ←

تریلر فصل 6 Black Ops Cold War و Warzone

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ataridasticom

پست های بیشتر صفحه آتاری دستی در اینستاگرام
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved for at least 5 minutes.